--->
AfterDawn logo

Crash Team Racing saa uusioversion ensi vuonna!

Jami Virtanen Jami Virtanen

Playstation 1:lle aikanaan julkaistu Crash Team Racing -ajopeli saa uusioversion, joka ilmestyy ensi vuonna PS4:lle, Nintendo Switchille sekä XBOX Onelle.

Peli julkaistiin alun perin Playstationille vuonna 1999 ja vuonna 2007 Playstation Networkissa digitaalisena latauksena.
Ensi vuoden versio Crash Team Racing Nitro-Fueledin ilmestymispäivä on 21. päivä kesäkuuta ja se sisältää kaikki samat radat, ajoneuvot ja aseet kuin alkuperäinenkin peli. Pelin julkaisevan Activisionin mukaan peli on kuitenkin tehty alusta saakka täysin uudelleen. Uusi versio sisältää lisäksi esimerkiksi online-pelimuodon, joka mahdollistaa verkossa pelaamisen. Lisäksi mukana on uusia menopelejä sekä uusia ratoja.

Pelistudio Beenoxin kehittämä Crash Team Racing: Nitro-Fueled julkaistaan 21. kesäkuuta 2019. Alla on uusioversion julkaisutraileri:

MAINOS


TÄMÄN UUTISEN KOMMENTOINTI ON PÄÄTTYNYT

Kaksi läppärivalmistajaa keskeytti tietokoneidensa myynnit Yhdysvalloissa - tullien takia hinnoittelu on mahdotonta

AfterDawn

33 vuotta vanha Amigan käyttöjärjestelmä sai virallisen päivityksen

AfterDawn

Kiinan teknologiafirmat julkistivat kilpailijan HDMI:lle - GPMI tukee 8K-tarkkuuden kuvaa

AfterDawn

Osuuspankin verkkopankki, mobiilipankki ja tunnistautuminen ovat nurin

AfterDawn

Dystopia? Britannia kehittää työkalua, joka ennustaisi todennäköisimmät murhaajat

AfterDawn

Nyt se tapahtui: Linkkivero iski Suomeen - Amppareiden kilpailija suljettiin, Kopiosto vaati rahaa otsikoista

AfterDawn

Kotimainen pelimedia pienenee: Pelaaja-lehti lakkautetaan

AfterDawn

Trumpin bluffi petti hyvinkin nopeasti: Puhelimet ja tietokoneet välttyvät tulleilta

AfterDawn

Monopolioikeudenkäynti Facebookia vastaan alkoi - Syyte: Meta osti kilpailijansa suojatakseen valta-asemaansa

AfterDawn

Powered by HIGH.FI

Powered by HIGH.FI
Seuraa! Kirjekuoren symboli
Uutiskirje
Threadsin logo
Threads
Blueskyn logo
Bluesky
Mastodonin logo
Mastodon
Sulje palkki