--->
AfterDawn logo

Spotify etsii beta-testaajia Android-sovellukselle

Manu Pitkänen Manu Pitkänen

Spotify on käynnistänyt Android-käyttäjille suunnatun beta-ohjelman, jonka avulla palvelun uusia ominaisuuksia pääsee testaamaan ennen kuin ne esitellään maailmanlaajuisesti.

Testaajien haku käynnistyi jo reilu viikko sitten ja oman hakemuksen voi käydä täyttämässä täällä. Gmail-sähköpostiosoitteen lisäksi beta-testaajan pitää ilmoittaa Spotify-nimimerkkinsä sekä Spotify Community -nimimerkkinsä.

Jos ja kun ilmoitus beta-porukkaan pääsystä tulee, pitää sen jälkeen vielä liittyä Spotifyn testaajaryhmään Google+-palvelussa.

Spotify ei ole kertonut millä perusteilla se valitsee testaajat, eikä myöskään sitä mitä se aikoo käytännössä ohjelman avulla testauttaa.

TÄMÄN UUTISEN KOMMENTOINTI ON PÄÄTTYNYT

Dystopia? Britannia kehittää työkalua, joka ennustaisi todennäköisimmät murhaajat

AfterDawn

Kotimainen pelimedia pienenee: Pelaaja-lehti lakkautetaan

AfterDawn

33 vuotta vanha Amigan käyttöjärjestelmä sai virallisen päivityksen

AfterDawn

Kiinan teknologiafirmat julkistivat kilpailijan HDMI:lle - GPMI tukee 8K-tarkkuuden kuvaa

AfterDawn

Kaksi läppärivalmistajaa keskeytti tietokoneidensa myynnit Yhdysvalloissa - tullien takia hinnoittelu on mahdotonta

AfterDawn

Trumpin bluffi petti hyvinkin nopeasti: Puhelimet ja tietokoneet välttyvät tulleilta

AfterDawn

Nyt se tapahtui: Linkkivero iski Suomeen - Amppareiden kilpailija suljettiin, Kopiosto vaati rahaa otsikoista

AfterDawn

Ja taas mennään... EU:n vihattu, vahvan salauksen kieltävä Chat Control -lakiesitys palasi taas uudella nimellä

AfterDawn

Osuuspankin verkkopankki, mobiilipankki ja tunnistautuminen ovat nurin

AfterDawn

Powered by HIGH.FI

Powered by HIGH.FI
Seuraa! Kirjekuoren symboli
Uutiskirje
Threadsin logo
Threads
Blueskyn logo
Bluesky
Mastodonin logo
Mastodon
Sulje palkki