AfterDawn logo

iTunes for Windows -ohjelma imuroitu miljoona kertaa

Jari Ketola Jari Ketola
2 kommenttia

Apple Computers ilmoitti maanantaina, että Windows versiota iTunes -ohjelmasta on imuroitu miljoona kertaa sitten viime torstain julkaisun. Windows version myötä myös iTunesin myynti kasvoi huomattavasti, kuten odottaa saattaa. Normaaliviikkoina iTunesin kautta on myyty noin puoli miljoonaa musiikkikappaletta -- torstain julkaisun jälkeen myytyjä kappaleita on kertynyt jo yli miljoona.

Etenkin Mac-käyttäjät ovat ottaneet Windows-version ilolla vastaan -- onhan käyttöliittymä tuttu Mac-ympäristöstä. iTunesia varjostaa kuitenkin raportoidut ongelmat Windows 2000 Professional -käyttöjärjestelmän kanssa. Useat käyttäjät ovat saaneet huomata, ettei Windows käynnisty enää lainkaan iTunesin asentamisen jälkeen -- joissain tapauksissa edes safe-moden käyttö ei auta. Apple on ilmoittanut tutkivansa ongelmaa.

Lähde:
News.com

2 KOMMENTTIA

Agent_0071/2

Windows iTunes Sells A Million Songs In 3.5 Days
The store has now had 14 million songs purchased and downloaded since its original launch in April.

Eli aika lupaavalta näyttää.

heappi2/2

iTunes imuroitu miljoona kertaa.. unohtavat vaan mainita että tuo iTunes download on nykyään default-asetuksena päällä kun yrittää ladata uusimman Quicktimen Applen sivuilta.

Kuinkahan moni on vahingossa saanut iTunesin "kaupan päälle" kun on mennyt hakemaan pelkkää Quicktimea...

TÄMÄN UUTISEN KOMMENTOINTI ON PÄÄTTYNYT

Seuraa! Kirjekuoren symboli
Uutiskirje
Threadsin logo
Threads
Blueskyn logo
Bluesky
Mastodonin logo
Mastodon
Sulje palkki